BİZ KİMİZ
1997’den bu yana mimari alanda faaliyet gösteriyoruz. 2006 yılında hayalini kurduğumuz sektörel teknolojik atılımın araştırmalarına başlayarak TUBİTAK desteği alan ilk mimarlık firması olduk. Mimarlar, makine, inşaat mühendisleri ve endüstriyel tasarımcılardan oluşan bir ekibiz.

Dünyada hacim yaratma işini kökten değiştirecek, yeni bir akıl ile teknoloji ve mimarlığı buluşturduk.

Tüm yapıları az çeşitte tekrarlanabilen parçalar ile inşa ediyoruz. Kalıp teknolojisi ile üretiyor, güvenlik testlerini yapıyor, tüm yapıyı kutuların içine koyuyoruz. Söküyor, takıyor, demonte edip paketleyebiliyor ve tekrar kullanabiliyoruz. Bu teknoloji ile tasarımı, ifadeyi özgür kılan mimari çözümler sunuyor, emek ve zaman tasarrufu ile hareket etme özgürlüğü sağlıyoruz.
Halen YTÜ teknoparkta ar-ge çalışmalarımız TÜBİTAK ve YTÜ tarafından desteklenerek devam ediyor. Kalıp teknolojisiyle üretilmiş, birden çok kez sökülüp takılabilen akıllı parçaları sayesinde kalıcı ve geçici mekânlar tasarlayan, teknolojisi ile dünyada “hacim yaratma” işini kökten değiştirmeyi hedefleyen ve yolun bu kısımda teknolojimizin tamamını yurtiçi ve yurtdışında patentlenmiş ilk mimarlık firmasıyız.
FELSEFEMİZ
Basit bakabilme, sadeleştirme...
Mimarlık adına ilk iş yaptığımız günden bu yana bir hedefimiz vardı. Endüstri devriminden beri hatırı sayılır bir gelişme gösterememiş inşaat sektöründe yaşanan kaosu çözecek bir sistem… Mevcut bina yapım süreci doğal kaynakları israf eden eski bir teknolojiye dayanır. Yapı sektöründe bilinen prefabrikasyon yöntemleri ise kısır ve tekdüze bir görünüm sunarlar. Oysa, çağdaş binalar akıllıca tasarlanmış, az sayıda eleman kullanılarak kurulabilir.
Var olduğumuz sektörde sadece iyi bir oyuncu olmak değil, sektörün ihtiyacı olan teknolojik atılımı gerçekleştirmek asıl hedefimiz oldu. Bugün odaklandığımız, oyunu değiştirecek "Maru aklı" ile en temel hakkımız olan barınmada, erişilebilir teknolojik mekânlar üretiyoruz.
Bulunduğumuz sektördeki "güç ve sermaye" odaklı mesajlardan mümkün olduğunca uzak, erişilebilir, akıllı ve lider bir duruş ile eylemi, hızlı, temiz, öngörülebilir şekilde matematikselleştiriyoruz.
İ.K. POLİTİKAMIZ
Biz başarının, doğru insanı doğru iş ile buluşturarak mümkün olabileceğine inanıyoruz.
Maru aklının asiliği ve alanında sınırların dışına çıkmak isteyen kâşif ruhu, kurum kültürümüzün mihengini oluşturur. Biz sadece bir iş değil, bir devrim için çalışabilmeye, bu ideal ile bir arada olabilmeye imkân sağlıyoruz.
© MARU ARCHI•TECHNOLOGY 2016 | TÜM HAKLARI SAKLIDIR.     YASAL UYARI     WEB TASARIM & TEKNOLOJİ: GRAPIXEL