NX SİSTEM
NX Sistem Ailesi, masaüstü teşhir ünitelerinden, son derece sofistike çok katlı geçici binalara kadar, farklı mekan ihtiyaçlarını tek başına karşılayan dünyanın ilk tekrar kullanımlı, modüler sistemidir.

Temelinde, NX Sistem Ailesi çok çeşitli yassı bölücü elemanların bağlandığı, kanallı, taşıyıcı, naturel eloksal alüminyum profiller ve bu profillere bağlanan özel alaşım paslanmaz çelik hassas döküm nodlar içerir.
Nx-Lock Taşıyıcı alüminyum profillerin içerisinde konumlanan patentli NX-Lock component, sistemin ana elemanları arasında görünmez ve kolay ama güvenilir bir cıvata birleşimi sağlarken, görsel bütünlüğe zarar vermeden hem kurulum süresini belirgin bir şekilde kısaltır, hem de taşıma kapasitesini artırır.
Nx-Node Teknolojisi Demonte edilebilen iskelet strüktürlerinde, taşıyıcı çubukları birbirine bağlamak için kullanılan tekniğin, sistemin bütününün birçok alandaki performansını belirlediğini düşünüyoruz.

NX Sistem Ailesi bu bağlantı için NX-Node birleşenini kullanır. Farklı özelliklerdeki çapraz destekler ile bağlantı sağlayabilen, özel bir geometriye sahip NX-Nod’un, standart bir paslanmaz çeliğe göre akma dayanımı altı kat yüksektir. NX-Node, patentli NX-Lock component ile birlikte tüm sistemin, çubuk çapına oranla taşıma kapasitesinin bilinen tüm modüler iskelet sistemlerinden uzak ara daha yüksek olmasını sağlar.

NX-Node component, inovatif modüler geometrisi sayesinde, bilinen sistemlerde alışılanın tersine oldukça kompakt bir yapıya sahip olmasına rağmen, aynı anda birçok çevresel elemana bağlanabilir ve bu elemanlar ile estetik açıdan kusursuz bir entegrasyon sağlar.
İndex
İLAVELER
Iso Box Iso-box eklentisi, görsel ve akustik açıdan farklı seviyelerde izole edilmiş mekânlar yaratılmasını sağlar. NX Iso-box konsepti, çift camlı ve mikro-jaluzi sistemleri ve özel panelli modülleri sayesinde yüksek seviyede ses emilimi ve akustik izolasyon sağlar. Uyumlu olduğu ürün aileleri: NX COMPACT, NX, NX JUMBO ve NX ULTRA.
Double Deck NX JUMBO ve NX ULTRA ürün aileleri için çift katlı yapılarda kullanılacak merdiven, parapet gibi mimari unsurları içerir.
Triple Deck NX ULTRA ürün ailesi için üç katlı yapılarda kullanılacak merdiven, parapet gibi mimari unsurları içerir.
Clear Form NX serisindeki tüm ürün aileleri için, akıllı birleşen konfigürasyon sistemi ve taşıyıcı profilleri gizleyen panel tespit sistemi ve buna uygun panel altyapısını sağlayarak, mimarların görsel sınırlamalar olmadan serbestçe tasarım yapmalarını sağlar.
Outdoor Outdoor eklentisi, NX, NX JUMBO ve NX ULTRA ürün aileleri için, açık alanda kurulacak mekanlarda kullanılacak izole panel, çatı sistemi gibi mimari unsurlar içerir
Elevator Elevator eklentisi, NX ULTRA ürün ailesi için, özellikle üç katlı mekânlarda kullanılmak üzere asansör sistemi içerir.
© MARU ARCHI•TECHNOLOGY 2016 | TÜM HAKLARI SAKLIDIR.     YASAL UYARI     WEB TASARIM & TEKNOLOJİ: GRAPIXEL